آموزش سئو سایت

برای مطالعه سریع هر بخش روی عنوان آن کلیک کنید

سئو سایت چیست ؟

اگر به دنبال کاملترین مقاله در زمینه آموزش سئو سایت هستید خواندن این مطلب را از دست ندهید .

اینترنت بعنوان جامعه ای  گسترده و متشکل از میلیون ها کاربر ، به عنوان یکی از مهم ترین ابزار ارتباطی شناخته شده است. با افزایش حجم اطلاعات و داده ها در اینترنت ، موتور جستجو به یک ابزار اینترنتی ضروری برای کاربران خود تبدیل شده است.

این جامعه گسترده به عنوان یک پتانسیل جذب مشتری برای تمام کسانی که به کسب و کار اینترنتی فکر می کنند شناخته شده است. در نتیجه با افزایش محبوبیت اینترنت، یک جمعیت که به عنوان «جامعه الکترونیکی» نامیده می شود، ظاهر شد.

کارشناسان فروش که سعی می کنند به روش های سریع و مؤثر ، با روش بازاریابی مستقیم به مشتریان دسترسی پیدا کنند و هزینه های مشتری را نیز کاهش دهند، جوامع الکترونیکی که دارای توانایی های بالایی هستند را هدف قرار دادند.

به گفته شرکت ها، این جمعیت که همچنین به عنوان جامعه الکترونیک نامیده می شود، به عنوان یک مشتری ارزیابی می شود. به همين دليل آنها سعی می کنند شرکت های خود را از طریق وب سایت های توسعه یافته معرفی و به بازار عرضه کنند.

از سوی دیگر، آنها همچنین می دانند که مهم ترین و موثرترین روش معرفی و بازاریابی برای قرار گرفتن در لیست بالایی موتورهای جستجو استفاده از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو ) است.

امروزه گرایش بسیاری از مردم به اینترنت یک بستر مناسب را برای اجرای اهداف تجارت الکترونیک صاحبان کسب و کار به وجود آورده تا محصولات خود را از طریق اینترنت به مردم ارائه دهند.

کسب و کار اینترنتی امروزه به یک روش جدید برای فروش محصولات تبدیل شده است. داشتن یک سایت به تنهایی کافی نیست، این بازدید از سایت است که بیشترین نقش را در موفقیت کسب و کار اینترنتی ایفا می کند. در نتیجه وبسایت هایی که در رتبه نخست رتبه بندی موتورهای جستجو قرار دارند بیشترین بازدید و شانس را برای رسیدن به موفقیت دارند.

طراحی وب سایت برای صاحبان کسب و کار توسط یک گروه ماهر به تنهایی کافی نیست به این دلیل که بعد از راه اندازی سایت مدیران سایت با مشکلات زیر روبه رو خواهند شد:

هیچ کس از وجود سایت اطلاع ندارد!

کاربران از خدمات موجود در سایت اطلاعی ندارند!

کاربران چگونه وب سایت را پیدا خواهند کرد؟

تقریبا هر آنچه را که یک فرد نیاز داشته باشد، امروزه با وارد کردن موضوع موردنظر و فشردن چند دکمه می تواند به آن دسترسی پیدا کند.

یکی از رایج ترین راه ها برای پیدا کردن سایت، استفاده از موتورهای جستجو است

هزاران صفحه وب در یک موتور جستجو نمایش داده می شوند. میلیون ها جستجو در روز وجود دارد و کاربر با استفاده از لینک هایی که موتور جستجو نمایش می دهد به وب سایت ها هدایت می شوند.

بیشتر افراد بر این باورند که سایت های بالای نتایج، بهترین نام تجاری در خدمات و محصولات هم رده خود هستند. در لیست نتایجی که موتورهای جستجو در اختیار بازدیدکنندگان وب سایت ها قرار می دهند، اکثریت کاربران ترجیح میدهند که نتایج موجود در صفحه اول را بازدید کنند، تنها ۲ یا ۳ درصد از کاربران (به استثنای محققان از نتایج صفحات بعدی جستجو بازدید می کنند.

تصور کنید که سایت یک برند تجاری در صفحه ۳-۲ یا ۴ قرار گرفته باشد، با انجام تغییرات اندکی می تواند در صفحه نخست قرار بگیرد.

با توجه به این مسئله واضح است که اگر یک برند تجاری بخواهد درآمد بیشتری از فروش محصولات یا خدمات خود داشته باشد، باید در محدوده پربازدید قرار داشته باشد

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو برای پاسخگویی به تعداد زیادی از افراد، به خصوص کارشناس های فروش، بسیار مهم هستند.

بسیاری از شرکت ها علاقه دارند که در صفحه اول یا ردیف اول موتورهای جستجو با استفاده از تبلیغات اینترنتی با رویکرد طبیعی یعنی بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو قرار گیرند، بنابراین، بهینه سازی موتورهای جستجو جهت بهبود رتبه بندی وب سایت و افزایش جریان ترافیک وب سایت امری حیاتی است.

سئو سایت : بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو مخفف کلمه انگلیسی Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر است.

تاریخ سئو سایت از زمان موجودیت موتورهای جستجوگر آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد. به هر اقدامی که به صورت مستقيم و توسط شما برای بالا بردن رتبه سایت در موتوری های جستجوگر مانند گوگل، بینگ و یاهو صورت می گیرد سئو  یا بهینه سازی سایت گفته می شود.

به طور خلاصه، سئو وب سایت را قادر می سازد که در فهرست های برتر نتایج موتور جستجو برای برخی از کلمات کلیدی خاص ظاهر شوند.

عوامل متعددی برای ارتقا رتبه وب سایت وجود دارد. وب سایت به منظور بهینه سازی و با توجه به موتورهای جستجو، باید برای برخی از شرایط فنی مناسب باشد.

فرآیند بهینه سازی موتور جستجو معمولی

تجزیه وتحليل اوليه

تحقيق و تجزیه کلمات کلیدی

آناليز رقیبان

سئو درون سایتی

گنجاندن Sitemap – RSS

ثبت در موتور جستجو و دایرکتوری

نشانه گذاری اجتماعی

وبلاگ

Article Submission

لینک های محبوب

گزارش رتبه بندی موتور جستجو

سئو ( SEO ) می تواند به عنوان یک مجموعه ای از اقدامات در یک وب سایت تعریف شود تا به شیوه ای مناسب رتبه بندی شوند.

سئو به نوعی تکنیک اشاره دارد که قانون اساسی وب سایت است که کد صفحه وب و محتوای وب سایت را بهینه سازی می کند.

در بازاریابی ، وب سایتهای سئو شده دارای عملکرد بهتر و هزینه کمتر هستند . مشتریانی که واقعا به برخی از محصولات علاقه مند هستند، می توانند به طور مستقيم از طريق موتورهای جستجو به وب سایت های کسب و کار آن محصول دسترسی پیدا کنند.

با توجه به تحقیقات انجام شده می توان گفت که موتور جستجو بزرگترین پلت فرم بازاریابی شبکه ای در جهان است که عملکرد بهتری را از طریق بهبود بهینه سازی موتور جستجو وب سایت می توان به دست آورد.

کار اصلی SEO می تواند به بهینه سازی داخلی و خارجی تقسیم شود

در بهینه سازی داخلی، تنظیمات مناسب برای عناصر اساسی (نظير ساختار سایت، ساختار صفحه، توزیع کلید و غیره) را در وب سایت انجام می دهد.

اگر بعد از بهینه سازی داخلی وب سایت در رتبه نتایج موتور جستجو به نتیجه مورد انتظار برسد، بهینه سازی داخلی سئو کار ،کامل انجام شده است در غیر این صورت تا زمان رسیدن به نتیجه دلخواه، باید سایت بهینه سازی شود.

بهینه سازی خارجی عمدتا در ارتباط با روابط مرتبط با ارتباط خارجی تقویت می شود که باید کل فرآیند بهینه سازی این کار را همراه داشته باشد. در نتیجه بهینه سازی موتور جستجو به دو دسته اصلی تقسیم می شود:

بهینه سازی درون صفحه ای

بهینه سازی برون صفحه ای

سئو درون صفحه ای

سئو درون صفحه ای به هر فعالیت و اقداماتی که داخل سایت انجام می شود مانند طراحی وب سایت، متا تگها، کلمات کلیدی موردنیاز برای وب سایت، نام صفحه، تصاویر، پیوندها، متون محتوا در هر صفحه و سبک های متون مربوطه، نقشه سایت، RSS صفحات در زبان های مختلف  و … گفته می شود.

سئو برون صفحه ای

سئو برون صفحه ای شامل تمام فعالیت های خارج از وب سایت است که باعث افزایش رتبه وب سایت در نتیجه جستجو موتورهای جستجو می شود مانند افزودن وب سایت به موتورهای جستجو، استفاده از عوامل رسانه های اجتماعی، استفاده از لینک ها از دیگر وبسایت های بهینه شده مرتبط و … گفته میشود.

چرا به سئو سایت نیاز داریم ؟

اگر شخصی در بین چند هزار نفر ایستاده باشد و فرد دیگری به دنبال او باشد، چگونه می تواند او را پیدا کند؟

در این اندازه از جمعیت، همه باهم ترکیب می شوند. اکنون فرض کنید که سامانه ای وجود دارد که گروه ها را از هم جدا می کند. مثلا زن ها قرمز و مردها آبی پوشیده باشند .

اکنون فقط باید در نیمی از جمعیت جستجو کند. می توان گروهی از افراد را با اضافه کردن اختلافات اضافی، محدود کرد تا زمانی که یک گروه کوچک محدود شودتا با یک پرس وجو  ، بتوان جستجو را انجام داد و شخص موردنظر را به آسانی می توان پیدا کرد.

وب سایت ها بسیار شبیه به یک نفر در جمعیت عظیم هستند.

در تصویر بزرگتر، سایت شما تقریبا نامرئی است، حتی برای موتورهای جستجو که خزنده ها را برای دسته بندی وب ارائه می دهند.

برای رسیدن به سایت، عناصر خاص باید برای خزنده ها و بازدید کنندگان برجسته باشد. به همین دلیل نیاز به بهینه سازی سایت برای موتور جستجو وجود دارد تا با فیلترهای موردنظر ، وب سایت را برای کاربر به درستی نمایش داده شود.

به طور تصادفی، وب سایت ما قطعا در یک موتور جستجو قرار خواهد گرفت؛ و احتمالا در چند هزار نتیجه اول بدون هیچ تلاشی در رتبه بندی قرار خواهد گرفت.

یک خزنده درنهایت سایت را پیدا و آن را جایی در نتایج با هر وب سایت دیگر در همان موضوع دفن خواهد کرد !!!

واضح است که این رتبه بندی اصلا خوب نیست در واقع رتبه بندی در صفحه نهم یا دهم نتایج جستجو به معنای نامرئی بودن است.

بهترین مکان برای سایت ، جایی بین اولین ها یعنی صفحات یک تا سه نتایج است

اکثر مردم حتی اگر مطلب موردنظر خود را پیدا نکنند از صفحه سوم به بعد را نگاه نمی کنند.

درواقع، سایت هایی که در اولین صفحه نتایج قرار دارند بیشترین ترافیک را دریافت خواهند کرد و قطعا ترافیک به درآمد منتقل می شود که هدف نهایی سئو است.

اهداف سئو

اهداف سئو سایت

به طور کلی اهداف سئو را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:

 • در بازدید وب سایت تأثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

قبل از هر موضوعی برای آشنایی با استراتژی سئو باید با نحوه کار موتورهای جستجو آشنا شویم

موتورهای جستجو : شیوه عملکرد موتورهای جستجو

منظور از موتور جستجو سامانه ای است که در میان حجم بالای داده ها، داده مشخصی را جستجو کند.

برای پیدا کردن اطلاعاتی در مورد یک موضوع ، مانند یک واقعیت، آمار، توصیف، محصول و یا حتی یک شماره تلفن در اینترنت چه کاری را می توان انجام داد؟

روشی که معمولا اکثر کاربران اینترنت استفاده می کنند این است که یک موتور جستجو بزرگ را بالا آورده و اصطلاح یا عبارت موردنظر خود را در آن جستجو کنند. موتور جستجو فهرستی از نتایج را به کاربر نشان می دهد که با کلیک کردن بر هرکدام از نتایج اطلاعات موردنظر کاربر نمایش داده می شود.

مفهوم اصلی موتور جستجو

مفهوم اصلی موتور جستجو، تایپ یک کلمه یا عبارت در کادر جستجو و کلیک کردن بر روی دکمه جستجو است که بعد از چند ثانیه ، لیست مراجعه به هزاران یا صدها هزار صفحه نمایش داده می شود و تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که از طریق کلیک بر نتایج  ، آنچه نیاز دارد را پیدا کند.

یک موتور جستجو، فراتر از «جستجو و پیدا کردن» است.

به طور کلی موتور جستجو یک قطعه نرم افزاری است که از الگوریتم هایی برای یافتن و جمع آوری اطلاعات در مورد صفحات وب استفاده می کند.

اطلاعات جمع آوری شده معمولا کلمات کلیدی یا عباراتی هستند که ممکن است شاخص هایی در کل صفحه وب مانند URL صفحه، کد ایجاد صفحه و لینک ها به داخل و خارج باشد.

این اطلاعات پس از جمع آوری در یک پایگاه داده ذخیره می شود. بعد از کلیک بر جستجو توسط کاربر ، در سمت سرور ،  اطلاعاتی با استفاده از یک الگوریتم اطلاعاتی در پایگاه داده خود ذخیره می کند و در انتها یک لیست مطابق با عبارت وارد شده ی  جستجوی کاربر نمایش میدهد.

کارهای تحقیقاتی، خرید و سرگرمی از مهم ترین دلایل استفاده از موتورهای جستجو است

شیوه عملکرد موتورها ی جستجو

موتورهای جستجو از الگوریتم هایی برای یافتن و جمع آوری اطلاعات در مورد صفحات وب استفاده می کنند. اطلاعات جمع آوری شده معمولا کلمات کلیدی، URL صفحه، کد ایجاد صفحه و لینک ها به داخل و خارج از صفحه است.

فرآیند جمع آوری اطلاعات از یک صفحه وب توسط یک عامل به نام خزنده، عنکبوت با ربات انجام می شود

در واقع خزنده ، از هر صفحه اینترنتی در وب کلمات کلیدی و عبارات را در هر صفحه جمع آوری می کند ، سپس اطلاعات جمع آوری شده ای که موتور جستجو تأیید کرده را در پایگاه داده قرار می دهد.

وظیفه اصلی موتور جستجو چیست؟

جمع آوری داده از صفحه

تجزیه و تحلیل صفحه

مرتب سازی صفحه

جمع آوری داده از صفحه

جمع آوری داده از صفحه وب ، به فعالیت هایی که در جمع آوری داده های اینترنتی توسط موتور جستجو انجام می شود ، اشاره می کند.

داده های جمع آوری شده در پایگاه داده خود موتور جستجو (اصلی ترین کار موتور جستجو) ذخیره می شوند. جمع آوری اطلاعات که با استفاده از ربات، عنکبوت و خزنده انجام می شود در واقع آن بخش از موتور جستجو است که وظیفه جمع آوری اطلاعات را از سرتاسر وب بر عهده دارد.

خزنده ها اطلاعات را جمع آوری می کنند و در اختیار بخش های دیگر موتور جستجو قرار می دهند

تجزیه و تحلیل صفحه

تجزیه و تحلیل صفحه بدین معنی است که موتور جستجو ، داده های جمع آوری شده از یک صفحه وب را با یک سری فاکتورها تحلیل و پردازش می کندکه عمدتا شامل فیلتر کردن برچسب ها، استخراج اطلاعات متن وب سایت، تجزیه متن و ایجاد شاخص بین کلمات کلیدی و صفحه وب برای آماده شدن نتیجه ی پرس وجوی برای است.

مرتب سازی صفحه

مرتب سازی به فرایندی اشاره دارد که اطلاعات موجود در پایگاه داده ها را با توجه به کلمات کلیدی کاربر طبق فرمت خاصی لیست بندی می کند.

ربات سئو

رباتها، عنکبوت ها و خزنده ها

ریات، عنکبوت یا خزنده یک قطعه نرم افزاری است که در اینترنت راه می افتد و محتویات  – مانند متن و لینک ها – را از وب سایت ها جمع آوری می کند و آنها را در یک پایگاه داده که بر اساس الگوریتم موتور جستجو رتبه بندی می شود، ذخیره می کند.

هنگامی که یک خزنده برای اولین بار در وب منتشر می شود، معمولا به چند وبسایت متصل می شود و در یکی از این وبسایت ها شروع به فعالیت می کند.

اولین چیزی که در آن سایت اول انجام می شود این است که پیوندهای مربوط به صفحه را در نظر داشته باشد. سپس متن را می خواند و سپس لینکهایی که قبلا جمع آوری کرده را دنبال می کند. این شبکه از لینک ها مرز خزنده نامیده می شود.

پیوندهادر مرز خزنده گاهی اوقات خزنده را به صفحات دیگر در همان وب سایت می برند و گاهی اوقات آنها را از سایت به طور کامل بیرون می کنند.

خزنده پس از پیوندها ، لینک ها را دنبال می کند تا زمانی که در پایان خاتمه یابد و پس از آن بازخواهد گشت و فرایند را دوباره شروع می کند تا هر لینک در یک صفحه پیگیری شود.

بررسی یک سایت توسط یک خزنده پیچیده تر از این است که به سادگی بگوییم سایت را می خواند

خزنده یک درخواست را به سرور وب که در آن وب سایت مستقر شده است، مانند درخواست صفحات از طریق مرورگرها ارسال می کند.

یکی از مهمترین مسائلی که باید بدانید این است که خزنده صفحات را در یک رابط متنی مشاهده می کند.

هیچ گرافیکی یا سایر انواع فایل های رسانه ای نمایش داده نمی شود، فقط متن است که برای خزنده نمایش داده می شود.

نمایه داده ها

نمایه کردن به معنای ذخیره اطلاعات مربوط به یک صفحه وب در فهرست موتور جستجو هست. نمایه عبارت است از  مجموعه ای از صفحات وب – پایگاه داده – که شامل اطلاعاتی در مورد کلیه صفحاتی که توسط خزنده ها مورد بررسی قرار گرفته اند.

قبل از اینکه موتور جستجو تصمیم بگیرد چه نمایه ای و طبق چه ترتیبی برای کاربر نمایش داده شود، الگوریتمی را اجرا خواهد کرد که به امتیازدهی صفحات وب کمک خواهد کرد.

ساختار و سازمان نمایه

اطلاعات دقیق در مورد ماهيت هر محتوا و ارتباط موضوعی هر صفحه وب

نقشه ای از تمام صفحاتی که در صفحه به آن ها لینک شده است

نوشته هایی که لینک شده اند

اطلاعاتی بیشتر در مورد: لینک ها، آیا آن جا تبلیغ مجدد هستند یا خیر، آن ها در کدام بخش از صفحه قرار گرفته اند، صفحه ای که در ازای لینک به آن می رسیم چه مضمون و مفهومی دارد.

و خیلی مطالب بیشتر …

کلمه کلیدی : انواع کلمات کلیدی و نحوه پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب در سئو سایت

کلمه کلیدی به آن کلماتی گفته می شود که برای فهرست، شاخص و پیدا کردن وب سایت مورداستفاده قرار می گیرند. اما به آسانی آنچه شنیده می شود نیست.

انتخاب کلمات کلیدی یکی از مهم ترین و پیچیده ترین کارها در سئو است

پیدا کردن و استفاده کردن کلمات کلیدی مناسب در وب سایت ها یک فاکتور خوب برای بهبود بخشیدن رتبه سایت ها است.

با استفاده از کلمات کلیدی محبوب و مؤثر در وب سایت، می توان اطمینان حاصل کرد که وب سایت در نتایج موتور جستجو قابل مشاهده است، به جای اینکه در زیر هزاران نتیجه دیگر وبسایت ها دفن شود.

ابزارهای پژوهش کلمات کلیدی متفاوتی وجود دارد که می تواند به پیدا کردن کلمات کلیدی دقیق برای بهینه سازی موتور جستجو کمک کند.

درک استفاده از کلمات کلیدی، اینکه کدام کلمه را باید استفاده کرد و استفاده از آن ، بهترین وب سایت ها را قادر می سازد که بسیار قابل مشاهده و موفق باشند.

برای وب سایت های تجارت الکترونیک، کلمات کلیدی باید حاوی نام محصولات باشند و در عنوان صفحه وب، محتوای وب، تگ توضیحات وب، تگ کلمه کلیدی، ویژگی alt تصویر و لینک وب نمایش داده شوند که به وب سایت ها کمک می کنند تا رتبه بالا را کسب کنند.

کلمات کلیدی به متن موجود در صفحه وابسته است

به این معنی که کلمات کلیدی را نمی توان بدون محدودیت استفاده کرد. به عنوان مثال، در هر صفحه وب بیش از سه تا چهار کلمه کلیدی وجود ندارد و بهترین انتخاب چگالی کلمات کلیدی در یک صفحه ۵۸ (۸-۵ کلمه کلیدی در ۱۰۰ کلمه) پیشنهاد شده است که در محتوای صفحه استفاده شود.

کلمه کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی به کلمات با عباراتی اشاره می کند که مردم برای کسب اطلاعات در موتور جستجو وارد می کنند که این کلمات برای بهبود رتبه سایت ضروری است.

یک کلمه کلیدی می تواند یک کلمه باشد، یا ترکیبی از کلمات باشد.

مدیران وب سایت ها می توانند آن کلمات کلیدی را انتخاب کنند که اغلب در موتورهای جستجو ظاهر می شوند که این عمل باعث جستجو راحت تر وب سایت می شود.

هدفمند کردن یک کلمه بسیار کار دشواری است و نباید روند کار بر روی این فعالیت متوقف شود به این دلیل که اساس کلمات کلیدی ، رقابت برای رتبه بندی در نتایج جستجو است.

انواع کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یک بخشی : کلمات کلیدی با یک یا دو کلمه، به عنوان مثال فیلم های کلاسیک.

کلمات کلیدی چندبخشی: کلمات کلیدی با سه یا چند عبارات، به عنوان مثال فیلم کلاسیک رابرت دنیرو

کلمه کلیدی هدایتی : کلمات کلیدی مورد استفاده برای تعیین یک نام تجاری یا وب سایت خاص ، مثلا سایت سازمان سنجش، دیجی کالا و …

کلمه کلیدی اطلاعاتی : کلمات کلیدی مورداستفاده برای کشف یک موضوع خاص ، به عنوان مثال :  کلمات کلیدی مثل  ( چطور … ) یا  ( بهترین ها … چیست )

کلمات کلیدی معامله ای : کلمات کلیدی که توسط مشتریانی که مایل به تکمیل یک کار تجاری هستند استفاده می شوند ، مثلا : خرید کت های آنلاین  .

ایجاد یک لیست عظیم از کلمات کلیدی

با تنظیم یک لیست از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و یک لیست از کلمات کلیدی دارای بارهای ترافیکی و ترکیب این دو لیست باهم ، یک منبع ایجاد می شود که می توان بهترین کلمات کلیدی را با مقدار قابل توجهی از ترافیک در هرماه در موتور های جستجو  پیدا کرد.

در زیر فهرستی از استراتژی های قدرتمند که می تواند به تولید این لیست کمک کند ، آورده شده است:

سرقت کلمات کلیدی از رقبا

استفاده از کلمات کلیدی رقبا می تواند یک راه ساده برای پیدا کردن کلمات مناسب باشد. تهیه کردن فهرستی از کلمات کلیدی رقیبان می توان در پیدا کردن کلمه مناسب مفید باشد؛ یعنی رقیبانی که در رتبه بالای جستجو قرار دارند از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اند.

لیست کارشناسی خود را بسازید

فرض اینکه تحقيقات رقبا کامل است ، همیشه بهترین استراتژی نیست.

در یکی از پروژه های بهینه سازی به دنبال کلمات کلیدی رقیبان شرکت بودم که متوجه شدم هیچ کدام از رقیبان اصلا از بهینه سازی استفاده نکرده اند در نتیجه با ترکیب کردن کلمات کلیدی به طرز شگفت انگیزی، یک لیست عظيم از کلمات کلیدی عالی ایجاد کردم.

برای انجام این کار به صورت زیر عمل شد :

ایجاد یک شبکه از کلمات را که مشتری موردنظر ممکن است استفاده کند.

تقسیم کلمات به پیشوندها و پسوندها.

ترکیب کلمات با ابزارها و ایجاد یک لیست غول پیکر

با استفاده از این استراتژی می توان به سرعت و به آسانی یک لیست عظیم از کلمات کلیدی مرتبط را ایجاد کرد

پیدا کردن کلمات کلیدی با ترافیک بالا

حالا یک لیست از کلمات کلیدی وجود دارد، باید درک شود که این کلمات کلیدی در موتور جستجو چقدر ترافیک دریافت می کنند.

بادانش درست از ترافیک کلمات کلیدی، می توان کلمات کلیدی را با صدها یا حتی هزاران بازدیدکننده در هر ماه هدف قرار داد.

پیدا کردن کلمات کلیدی برای رتبه بندی آسان

حال باید تشخیص داد که کدام کلمات از بین کلمات کلیدی مناسب تر هستند. مسلما با درک چگونگی رقابت کلمات کلیدی، می توان کلمات کلیدی که سایت را به طور واقعی رتبه بندی می کنند ،کشف کرد.

به عنوان مثال یک کتاب فروشی دست دوم قصد دارد فروشگاه کتاب آنلاین راه اندازی کند. بعید به نظر می رسد بتواند رقيبان قوی در حال فعالیت را شکست دهد؛ اما ممکن است یک گوهر پنهان در لیست محصولاتش وجود داشته باشد (شاید چیزی شبیه فروشگاه های کتاب های عتیقه ای در اینترنت) که تعداد کمی از مردم به دنبال آن هستند.

اگر رقبای وب سایت برای هدف قرار دادن کلمه کلیدی خود فکر نکرده باشند، یک مزیت برای وب سایت به حساب می آید

تنها کاری که باید انجام شود این است که سئو را بهتر از رقیبان خود انجام دهد تا شانس خوبی برای شکستن رتبه بندی آنها به دست آورد .

در کلمات کلیدی، محصولات یا خدمات باید در هر دو ساختار کوتاه و طولانی تعریف شوند.

در این مرحله، تعاریف با استفاده از چند کلمه به جای استفاده از یک کلمه کوتاه و تک ساخته می شوند.

با توجه به مطالعات انجام شده در زمینه تحقیقات آماری، کاربران اینترنت از ۲ یا ۳ کلمه برای انجام جستجوی در موتور جستجو استفاده می کنند.

بعد از به دست آوردن کلمات باید آنها را به درستی در وب سایت استفاده کرد تا رتبه بندی خوبی را به دست آورد.

به طور خلاصه، کلمات کلیدی مرتبط را می توان در قسمت های زیر استفاده کرد تا وب سایت را به نتایج بالای موتورهای جستجو حرکت دهد:

در برچسب عنوان صفحه، در برچسب های متا توضيحات، در تگهای توصیف کلمات کلیدی، در برچسب های عنوان

در تگ های توصیف پایین، در گرافیک در متون لینک، در متون ساده

سئو درون صفحه : فاکتور های سئو درون صفحه چیست ؟

توجه به وب سایت یک اصل مهم در اجرای استراتژی مؤثر در پیاده سازی طرح و اجرای برنامه بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است. اساسا دو بخش اصلی در سئو وجود دارد:

بهینه سازی درون سایتی و بهینه سازی برون سایتی.

این دو عامل به سادگی آنچه در صفحات وب انجام داده می شود می تواند تأثیر مثبت یا منفی بر مکان وب سایت در نتیجه موتور جستجو داشته باشد ، منظور ما جایی است که سایت در یک عبارت یا عبارات خاص در موتور جستجو رتبه بندی شده است.

سئو درون صفحه ای چیست؟

پارامترهای درون صفحه ای یکی از بخش های اصلی و مهم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

این اولین گامی است که مدیر وب سایت ها باید روی آن تمرکز کنند، این موضوع به تغییراتی که در صفحه برای بهبود دید و رتبه انجام داده می شود گفته می شود. به سادگی می توان با بهینه سازی ( سئو )  رتبه وب سایت ها را به طور چشمگیری ارتقا داد.

صفحات بهینه سازی می شوند تا جایگاه بهتری در نتایج موتورهای جستجو پیدا کنند

با استفاده از این پارامترها باید محتوایی مناسب و بر اساس قوانین موتورهای جستجو ، برای کاربران وب سایت تولید شود.

سئو درون صفحه ای به کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت شما اعم از متن، تصویر، پیوند و … مرتبط می شود.

به طور کلی هر چیزی که در سایت بارگذاری می شود مربوط به سئو درون صفحه ای می شود. این روش پایه تمام تلاش های بهینه سازی است زیرا جایی است که مدیران وب سایت بیشترین کنترل را روی آن دارند.

هرگونه تغییری را که مدیران وب سایت در محتویات سایت خود ایجاد می کنند در نتایج جستجو تأثیرگذار خواهد بود بنابراین خیلی مهم است که :

روش سئو درون صفحه ای به درستی قبل از روش سئو برون صفحه ای انجام شود

بهترین ویژگی بخش بهینه سازی درون صفحه ای این است که به طور کامل در کنترل مدیر سایت است. اگر به درستی انجام شود، می تواند موتورهای جستجو را به وب سایت برساند، محتوای مربوطه (کلمات کلیدی ) وب سایت را مشخص کند و وب سایت را در نتایج جستجو برای مدت مشخصی قرار دهد.

آنچه درباره ویژگی های بهینه سازی خاص درون صفحه ای صحبت می شود، استفاده مناسب از متا تگها، URL های وب سایت، قالب بندی، لینک های داخلی، توسعه کلمات کلیدی است.

فاکتورهای سئو درون صفحه ای : چطور می توان سایت را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کرد؟

با فاکتورهای درون صفحه ای می توان از به چشم آمدن سایت برای موتورهای جستجو اطمينان حاصل کرد. به طور کلی محتویات سایت مهم ترین اصل در بهینه سازی درون صفحه ای سایت است.

البته باید توجه داشت در صورتی می تواند مفید باشد که به صورت جامع باشد و به قصد ارائه خدمات به کاربر باشد  ، نه به قصد سئو سایت.

مهم ترین فاکتورهای سئو درون صفحه ای در زیر آورده شده است. حوزه هایی که می توانید کلمات کلیدی را در صفحه بکارید عبارت اند از:

دامنه

توضيحات متا و meta title

متن نام صفحه

برچسبهای عنوان پیوندها

عنوان ( برچسب هایH6-H5_H4-H3-H2-H1 )

متن محتوا

متن متناقض و کلاسیک

لینک های داخلی در محتواء

نام فایل تصویر، برچسب تصوير alt و برچسب عنوان تصویر.

نام فایل ویدئویی، عنوان ویدئو.

قالب واکنش گرا

رمزگذاری با https

دامنه

این باور که استفاده از کلمات کلیدی در آدرس سایت می تواند سایت را در رتبه یک نتایج جستجو گوگل قرار دهد اشتباه است؛ اما داشتن کلمه کلیدی در آدرس سایت می تواند در برخی موارد به بهینه سازی کمک کند، اما :

در کل الگوریتم رتبه بندی گوگل عملا بی معنی است مگر اینکه بسیاری از وب سایت های دیگر به آن پیوند دهند

کلمات کلیدی در آدرس اینترنتی به موتورهای جستجو YAH00 و BING و زمانی که لینک برای GOOGLE ساخته شود کمک می کند. هر موتور جستجو دارای الگوریتم ارزیابی خاص خود است.

به عنوان مثال موتور جستجوگر  BING به کلید واژه در آدرس اینترنتی اهمیت زیادی می دهد. برای پی بردن به این موضوع کافی است که در BING یک جستجو انجام داد ، که به سادگی خواهیم دید که نتایج اول جستجو دارای این خاصیت URL هستند.

استفاده از کلمه کلیدی در دامنه باعث ترقی نمی شود اما نشانه مرتبط بودن است. در آخر اینکه آنها کلمات کلیدی که در دامنه ظاهر می شود را پررنگ (BOLD) می کنند.

آدرس بی کیفیت زیر را در نظر بگیرید

http://www.examplesite.com/articlepage21

در اینجا یک مثال از آدرس خوب آورده شده است:

۲.http://www.examplesite.com/football-jerseys

با نگاهی سریع به نتایج موتور جستجوی گوگل به این موضوع پی خواهیم برد که اکثریت قریب به اتفاق سایت ها در بالای نتیجه جستجو دارای آدرس قابل فهم برای موتورهای جستجو هستند .

در این نوع آدرس ها از کلمات کلیدی مناسب مانند عنوان مطلب به جای استفاده از کلماتی بی ارزش مانند articlepage۲۱ استفاده می شود. اکثر سامانه های مدیریت محتوا از این الگو در آدرس های خود استفاده می کنند.

متا تگ چیست ؟

متا تگ ها برچسب های مختلفی هستند که به صفحه وب داده می شوند. اگرچه انواع مختلفی از متا تگ وجود دارد، ولی در اینجا بیشتر در مورد مهم ترین آنها صحبت می کنیم.

این تگ ها یا برچسب ها برای معرفی نام صفحه ، اطلاعات موجود در صفحه ، نمایش توضیح مختصر ، لیست کردن نتایج جستجو و صفحه در هنگام نمایه شدن ، و این که این صفحه چه کاری را انجام دهد را به موتورهای جستجو اعلام می کند.

متا تگ ها مهم هستند زیرا سنجش اطلاعات آنها توسط موتورهای جستجو متفاوت است. اعتقاد بر این است که گوگل از آن ها برای ارتباط با سایر فاکتورها، استحکام و اعتبار دادن به صفحه استفاده می کند.

اگر تگ  های متا پر نشود، گوگل به طور خودکار از سایت موردنظر برای ایجاد فهرست جستجوی خود استفاده می کند. این دقیقا همان چیزی است که ما دوست نداریم گوگل انجام دهد.

با پر کردن درست این برچسب ها تعداد افرادی که از نتایج جستجوی موتورهای جستجو به وب سایت هدایت می شوند، افزایش داده می شود.

تگ عنوان صفحه

این تگ نه تنها موضوع اصلی سایت را به موتور جستجو معرفی می کند بلکه عنوان صفحه سایت نیز هست.

تگ عنوان معمولا در اولین خط در نتیجه جستجو مرتبط با وب سایت در صفحات نتایج جستجو مشخص می شود. کلماتی که در عناوین صفحات قرار می گیرند به صورت پررنگ (bold) در نتایج جستجو مشخص می شوند.

به عنوان یک قاعده کلی، متن عنوان نباید از هفت کلمه و از ۶۵ کاراکتر بیشتر باشد (از جمله حرف فاصله)

این بیشترین کلمه و حروف است که در عنوان گوگل نمایش داده می شود. اگر بیشتر از این باشد گوگل ادامه را با سه نقطه نمایش می دهد.

عنوان اولین صفحه از وب سایت می تواند نام وب سایت یا نام تجاری سایت باشد و یا شامل اطلاعات مهم دیگر مانند محل فیزیکی شرکت یا مطالب مهم دیگر باشد.

برای صفحات وب سایت عنوان جایی را انتخاب کنید که با موضوعات صفحه وب ارتباط برقرار کند و محتوای آن صفحه را توضیح دهد. عناوین می توانند هم خلاصه و هم حاوی اطلاعات مفید و موثر باشند.

اگر عناوین طولانی باشند در نتیجه جستجو بخشی از آن نمایش داده می شود

بهتر است که برای صفحات وب سایت از عناوین یکتا استفاده شود به این دلیل که موتورهای جستجو صفحاتی با عناوین مهمان را به عنوان دو صفحه با مطالب یکسان در نظر می گیرد.

این در صورتی است که امکان دارد دو صفحه باعناوین یکسان ،دارای مطالب یکسانی نباشند.

در انتخاب عنوان صفحه از انجام دادن موارد زیر باید اجتناب شود:

 • انتخاب عنوانی که اصلا به موضوع مطالب داخل صفحه ارتباطی نداشته باشد.
 • استفاده از عناوین از پیش تعیین شده و مبهم مانند “untitled” و یا “new page1”
 • استفاده از تگ عنوان یکسان برای همه صفحات وب سایت یا گروهی از صفحات وب سایت
 • استفاده از عناوین طولانی که برای کاربران مفید نیستند.
 • استفاده کردن از لغات کلیدی بدون استفاده در بین تگهای عنوان
تگ توضیحات

از این تگ برای ارائه توضیح درباره صفحه یا وبسایت استفاده میشود. در واقع چکیده ای از محتوای سایت را ارائه می دهد که از چشم بازدیدکنندگان پنهان است و فقط برای درک بهتر موتورهای جستجو استفاده می شود.

توضیحات این تگ در زیر لینک لیست نتایج موتور جستجو نمایش داده میشود. محتويات توضیحات متا در نتایج جستجوی گوگل قابل رؤیت است.

زمانی که سایت شما در میان صفحات بسیار دیگری در گوگل به کاربران اینترنتی نشان داده می شود، تنها توضیحات متا و عنوان صفحه قابل رؤیت است و همین دو عامل است که به کاربران در انتخاب بهترین نتیجه کمک می کند.

دو بار استفاده ازکلمات کلیدی در این تگ تأثیر خوبی در لیست نتایج موتورهای جستجو دارد. تأثیر کمی در گوگل دارد اما می تواند به تلاش های بهینه سازی کمک کند.

توصیف و توضیح باید قانع کننده باشد یعنی بعد از آنکه کاربر توضيحات سایت را خواند و وارد سایت شد آنچه را که انتظار داشت ، ببیند.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی ممکن است زیان آور باشد، سعی شود که فقط دو بار از کلمه کلیدی استفاده شود.

چند نکته:

یکتا بودن توضیحات متا

بهترین کار نوشتن توضيحات متا برای صفحه اصلی و صفحات داخلی به صورت مجزا و متفاوت از یکدیگر است. تجربه ثابت کرده است که متفاوت بودن توضیحات متا نتیجه ای متفاوت در جذب کاربر خواهد داشت.

تعداد کاراکتر توضیحات متا

تعداد کاراکترهای توضیحات متا هیچ محدودیتی ندارد ولی از آنجایی که گوگل تنها ۱۵۰ تا ۱۷۰ کاراکتر را در صفحه نتایج خود از توضیحات متا سایت شما نشان می دهد، در نتیجه :

بهترین کار نوشتن جملاتی جذاب و دارا بودن کلمات کلیدی مناسب در ابتدای متن است

کلمات کلیدی در توضیحات متا

استفاده کلمات کلیدی در این بخش بسیار مفید و مناسب است اما باید توجه داشت که از دو یا سه کلمه کلیدی بیشتر استفاده نشود، به این دلیل که اثر معکوس خواهد داشت چون :

موتورهای جستجو ، سایت را به عنوان یک سایت بدون محتوا برای کاربر شناسایی می کنند

از کاراکترهای ریاضی استفاده نکنید

تا حد ممکن از متن های ساده استفاده کنید. استفاده از کاراکترهای ریاضی ممکن است با کدهای HTML اشتباه گرفته شود و کلا نادیده گرفته شوند.

بازتابی از تجارت شما

باید این متن آن چنان جذاب باشد که مشتریان را از میان رقیبان به خود جذب کند. اطلاعاتی متفاوت و تخصصی مربوط به تجارت خود را در این قسمت وارد کنید.

تگ کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مشروعیت محتوای سایت را گواهی میدهند. برچسب کلید واژه باید شامل کلمات کلیدی اصلی سایت باشد، کلماتی که به عنوان تمرکز اصلی وب سایت انتخاب و همچنین موارد مرتبط با موضوع وب سایت است.

تگ  Canonical

پس از ارائه الگوریتم گوگل پاندا یکی از عواملی که باعث افت رتبه بندی سایتها در نتایج جستجوی گوگل می شد محتوای تکراری بود به این دلیل که باعث مشکل در نمایه کردن مطالب یک سایت توسط موتور جستجو گوگل می شد، زیرا گوگل به درستی قادر به تشخیص آدرس اصلی محتوا نیست و درنتیجه آن را به عنوان محتوای تکراری در نظر می گیرد و نیز نمی تواند درست تشخیص دهد که کدام صفحه رتبه بهتری نسبت به دیگری در نتایج جستجو داشته باشد.

چند دلیل عمده برای وجود محتوا با چندین آدرس URL متفاوت وجود دارد .

این مشکل می تواند به دلیل اشتباه در استفاده از نکات فنی سئو در داخل سایت و یا کپی مطالب سایت شما توسط سایت های دیگر باشد و وجود چندین آدرس URL برای یک محتوا اصلا چیز عجیبی نیست.

دلایل رایج  برای وجود چندین محتوا با آدرس URL مختلف می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • آدرس های URL دینامیک باشد
 • نسخه موبایل سایت یا آدرسی مانند
 • m . sitename . com  و WWW . sitename . com
 • سایت های بین المللی با مشخص نبودن هدف جغرافیایی آنها
 • نوشتن یا ننوشتن WWW و مسائل مربوط به زیر دامنه سایت مانند
 • WWW . sitename . com يا  sitename. com
 • تولید آدرس های URL مختلف توسط CMS سیستم مدیریت محتوا سایت
 • کپی یا بازنشر محتوای وب نوشت شده در سایت های دیگر
 • اجرا کردن سایت بر روی HTTP و HTTPS به طور همزمان

طبق معمول مشکلات بیان شده به صورت هم زمان برای یک سایت پیش می آید و خطر افت رتبه سایت در گوگل را به دلیل داشتن محتوای تکراری چند برابر می کند.

ناگوارترین اتفاق زمانی می افتد که صفحه اصلی سایت دارای چندین آدرس به صورت URL زیر باشد:

http://sitename.com/home

http://WWW. sitename.com, home

https://sitename.com, home

https://WWW. sitename.com/ home

شیوه صحیح به کار بردن تگ Canonical

متأسفانه چیزی که در عمل از کاربرد تگ Canonical در سایت ها مشاهده می شود، استفاده اختصاصی از آن برای هر یک از URL ها است؛ یعنی در همه صفحات از تگ canonical استفاده شده است، اما هرکدام به URL

خودشان آدرس داده اند. به طور مثال:

http://sitename.com/page canonical = http://sitename.com/page

http://WWW. sitename.com/page canonical = http://WWW. sitename.com/page

https://sitename.com/page canonical = https://sitename.com/page

https://WWW. sitename.com page canonical =https://WWW. sitename.com/page

با این کار هر صفحه از سایت به گوگل می گوید من صفحه اصلی هستم من را نمایه کن و این کار سبب سردرگم شدن گوگل در نمایه کردن و رتبه بندی نادرست سایت شما در نتایج جستجو می شود.

این موارد سبب کاهش اعتبار سایت شما در نظر گوگل خواهد شد و رتبه سایت را در نتایج جستجو کاهش خواهد داد.

تگ Robots
دستور Index و Noindex  چیست ؟

به کمک دستور  indexبه ربات موتورهای جستجو گفته می شود که این صفحه نمایه شود و به کمک noindex دستور نمایه نشدن داده می شود.

توجه کنید که اگر واقعا صفحه ای نیاز به نمایه شدن ندارد بهتر است از دستور noindex استفاده شود.

عدم استفاده درست از این مقدار باعث ثبت نشدن سایت در موتورهای جستجو خواهد شد . یک مثال خوب برای این مقدار می توان صفحه مدیریت سایت باشد، این صفحه نیازی به ثبت در موتور جستجو ندارد.

تگFollow و Nofollow چیست؟

این دستور مانند دستور قبل عمل می کند با این تفاوت که به موتور جستجو گفته می شود به هیچ کدام از لینک های موجود در صفحه ارزش داده نشود

تگ Archive  و Noarchive چیست ؟

با استفاده از این مقدار به موتور جستجو اعلام می کنیم یک نسخه کپی از صفحه در کش موتور جستجو قرار گرفته شود .

تگ Nosnippet چیست ؟

کار این دستور جلوگیری از نمایه توضیحات اضافه برای متن در نتایج جستجو است.

تگ Noodp چیست؟

این دستور از نمایش توضیحات سایت ما که در سایتی مانند dmoz قرار دارد ، در زیر نتایج جستجو جلوگیری می کند.

تگ None چیست ؟

این یک دستور مهم است و به معنای noindex  و  nofollowاست.

تگ های عنوان

با اضافه کردن یک مطلب جدید، می توان از تگ های عنوان H1، H۲ و … برای قرار دادن تیترهای مختلف استفاده کرد. این تیترها در کنار هم در یک ساختار کلی به مطالب شکل خواهند داد و به مخاطب کمک می کنند تا راحت تر قسمت های موردنظر خود را بیاید.

موتورهای جستجو نیز می توانند به راحتی موضوع مطلب را مشخص کنند و کاربران بیشتری را به سمت آن هدایت نمایند. تگ های عنوان تگ هایی هستند که به کاربر به صورت کوتاه اطلاعات کاملی از مطلب می دهند.

همچنین ربات و خزنده های موتورهای جست وجو اطلاعات زیادی را در مورد یک صفحه از این تگ ها به دست خواهند آورد و همچنین ثابت شده متن های بزرگ تر زودتر از بقیه متن ها توجه انسان ها را جلب می کنند.

تگ عنوان در متن های تأكیدی وب سایت استفاده می شود. موتورهای جستجو علاقه ای به این تگهای عنوان دارند و بهتر است آنها را در صفحه سایت ببیند، به این دلیل که صفحاتی با نمایش عنوان های بزرگ ، نشان دهنده اهميت محتویات صفحه است. بهتر است کلمات کلیدی در تگ < H1> ، < H2 > و با ظاهری مناسب برای وب سایت قرار داده شوند.

تگ عنوان به خزنده های موتورهای جست وجو ، اطلاعاتی همچون نام برند، عنوان صفحه، کلمه کلیدی، زیر عنوان های مقاله و … می دهند و با توجه به شماره Heading داده شده به واژه ها و جملات برای آنها ارزش قائل می شوند، اما:

کاربرپسند بودن سایت نکته ای است که موتورهای جستجو به آن اهمیت می دهند

نباید بیش از حد از این تگها استفاده کنیم و یک تا سه تگ برای استفاده در یک صفحه معمولی کافی و مناسب خواهد بود.

استفاده زیاد باعث غیرطبیعی شدن ظاهر صفحه و ریزش بازدید می شود.

در گذشته کسانی که سئو را در سایت های خود انجام می دادند از این تگها بخصوص تگ H1 به نوعی سوء استفاده می کردند و از طریق گنجاندن هرچه بیشتر کلمات کلیدی تلاش می کردند رتبه بهتری به دست آورند که البته در آن زمان تأثیری مثبت نیز بر روند سئو می گذاشت .

اما امروزه با به روز رسانی ها و الگوریتم های جدید گوگل جلوی این قبیل کارها گرفته شده است.

در حال حاضر تگ های H زمانی در بهبود سئو سایت تأثیر مثبت می گذارند که علاوه بر موتورهای جستجو به کاربران عادی نیز در جهت درک بهتر موضوع صفحه کمک نمایند.

موارد قابل توجه در بکارگیری تگ های عنوان :

 • تگهای عنوان باید در بین تگ < body> < / body > قرار گیرند در غیر این صورت تأثير نخواهند داشت.
 • ترتیب شماره تگها به درستی رعایت شوند.
 • بهتر است بعد از هر H1 یک H2 قرار داده شود. به این صورت کهH1  نام برند در صفحه و H2 جمله ای کوتاه که کلمه کلیدی در آن قرار بگیرد.

یکی از مهم ترین نکات استفاده از عنوان ها تعداد استفاده آنها در صفحه است

H1  فقط یکبار در هر صفحه استفاده شود

H2  یک تا چهار بار

H3 یک تا پانزده بار

H4  پنج تا سی بار

H5 پنج تا شصت بار

H6 پنج تا ۱۲۰ بار

برچسب Alt

تگ alt متنی است که محتوای یک عکس را شرح می دهد. اگر نمایش تصاویر در مرورگر غیرفعال شود، متن آن جایگزین تصویر می شود.

تمامی عکس ها یا گرافیک های موجود در سایت باید شامل برچسب alt باشند. این برچسب درواقع نام گذاری عکس ها، تصاویر و آیکون های موجود در صفحه جستند.

برای نمایش این نام در هنگام اجرای صفحه کافی است که موس را روی عکس موجود در صفحه قرار دهیم که اگر این خاصیت مقداردهی شده باشد مقدار آن را نمایش می دهد.

مزیت الگویی یک برچسب Alt این است که زمانی که سایت در حال بارگذاری است متن نمایش داده می شود و به کاربران اطلاعاتی در مورد مطالب موجود در صفحه را نشان میدهد.

هدف اصلی برای متن Alt این است که اطمینان حاصل شود افراد معلول نیز بتوانند صفحه را بخوانند. کاربران نابینا توانایی دیدن تصویر در صفحه را ندارند آن ها از متن های صفحه استفاده می کنند.

متن Alt توضیحاتی را در مورد تصویر به آنها می دهد. مزیت ثانویه (مزیت اصلی SEO) این است که Google در هنگام ارزیابی وب سایت شما این عبارات کلیدی را در نظر می گیرد.

موارد قابل توجه در بکارگیری تگ Alt

توصیف عکس به بهترین شکل:

تگ Alt راه تشخیص مفهوم تصاویر برای موتورهای جستجو و افرادی است که از قدرت بینایی مناسبی برخوردار نیستند. بهتر است تصاویری که توضیح خاصی ندارند و جنبه تزئیناتی دارند در میان کدهای CSS استفاده شوند.

تگ Alt را با طول مناسب استفاده کنید

استفاده از عبارات کوتاه انتخاب مناسبی برای توصیف هیچ تصویری نیست. تصویری که در مورد یک خودرو است نیز به مشخصاتی مانند مدل، رنگ و سال تولید برای توصیف نیاز است ، بنابراین عبارت مرسدس بنز کلاس C قرمز ۲۰۱۷ کمترین توصیفی است که می توان از یک خودروی مرسدس داشت.

در مقابل، عبارات بلند معمولا به وسيله مرورگرهای مخصوص افراد نابینا خوانده نمی شود. افزون بر این، در توصیف یک تصویر تنها باید به کلیات آن اشاره کنید. در مجموع می توان گفت که طول تگ Alt باید کمتر از ۱۲۵ کاراکتر باشد.

از کلمات کلیدی استفاده کنید:

تگهای Alt یک فضای مناسب برای استفاده از کلمات کلیدی و درنتیجه یک فرصت دوباره برای علامت دادن به موتورهای جستجو است تا به ارتباط محتوای شما با یک عبارت خاص بیشتر پی ببرند.

بنابراین، ارتباط محتوا با تصاویر باید نخستین اولویت شما در نوشتن تگ Alt باشد و قرار دادن کلمه کلیدی در تگ Alt حداقل یکی از تصاویر ، می تواند در بهبود رتبه وب سایت شما مؤثر باشد.

بیهوده از کلمات کلیدی استفاده نکنید

اگرچه موتورهای جستجو توانایی تشخیص نقاط ضعف نوشته ها را ندارند، اما استفاده چنددسته از کلمات کلیدی در تگهای Alt بدون در نظر گرفتن ارتباط میان تصاویر با متن تگ، کاری خطرناک است که می تواند بهینه سازی سایت را با مشکل مواجه کند. بهتر است تصاویر را با عبارات مناسب توصیف کنید.

استفاده نکردن تصاویر به جای متن:

متن نوشته شده در وب سایت ها توسط موتورهای جستجو قابل تشخیص نیست؛ بنابراین تا حد ممکن بهتر است از این کار پرهيز شود. در صورتی که ناچار به استفاده از تصویر به جای متن هستید، هر آنچه برای توضيح عکس لازم است را در تگ Alt تصویر قرار دهید.

عدم استفاده از «تصویر یک…» و «عکس یک …»:

در ساختار موتورهای جستجو اساس بر این است که Alt شما به یک تصویر اشاره دارد. بنابراین نیازی به مشخص کردن آن نیست.

توجه به دکمه های فرم:

در صورت استفاده تصویر برای دکمه های یک فرم در وب سایت (برای مثال دکمه ارسال) ، حتما برای توصیف عملکرد از تگ Alt آن استفاده کنید؛ بنابراین نوشتن عباراتی مانند جستجو( Search )، ثبت نام( Sign Up)، ورود( Log In) و اعمال (Apply Now) در متن Alt این دکمه ها ضروری است.

تگ Alt کاربر پسند:

استفاده از متن جذاب برای موتورهای جستجو و کاربران در تگ Alt باعث تأثير در رتبه بندی سایت خواهد بود. به این ترتیب، تصاویر در نتایج جستجو نمایش داده خواهند شد.

بدون فلش و جاوا اسکریپت خارجی

با مشاهده سایت های موجود در رتبه یک موتورهای جستجو ، به این نتیجه خواهیم رسید که هیچ کدام از فلش و کدهای جاوا اسکریپتی غیراستاندارد استفاده نکرده اند.

به مدیران سایت هایی که مایل به استفاده از جاوا اسکریپت هستند، قرار دادن کد در یک فایل خارجی توصیه می شود.

با این کار بارگذاری صفحه سریع تر و مهم ترین مطالب (متا تگ ها و غیره) به بالای صفحه وب نزدیک می شوند. سرعت بارگذاری صفحه یک فاکتور مهم در سئو است که فلش و جاوا اسکریپت باعث کند شدن این عمل می شوند.

Sitemaps

Sitemap  تمام صفحات داخلی سایت یا حداقل مهم ترین را که می توان به موتورهای جستجو معرفی کرد را نشان می دهد.

فایل Sitemap باید در مسیر اصلی سایت آپلود شود و باید به این نکته توجه داشت که این Sitemap  برای زیر دامنه های سایت معتبر نیست و هر زیر دامنه باید Sitemap مخصوص به خود را داشته باشد.

به همراه آدرس هر صفحه سایت می توان اطلاعات دیگری مانند اینکه صفحه هر از چند گاهی بروز رسانی می شود و اهمیت آن در مقایسه با سایر صفحات چقدر است را نیز مشخص می کند.

هدف نقشه سایت چیست؟

نقشه های سایت دو هدف دارند:

مراجعه به صفحات را برای بازدید کنندگان آسان کند تا مطالب خود را در سایت پیدا کنند

موتورهای جستجو را قادر سازند سایت را بسیار سریع تر پیمایش کنند

هنگامی که عنکبوت به وب سایت وارد می شود، صفحه اول سایت را می خواند و سپس جستجوی لینک های پیوندی (که شامل پیوندهای موجود در نقشه سایت است) را دنبال می کند.

هنگامی که عنکبوت موتور جستجو به نقشه سایت می رسد، شروع به بازدید و نمایه سازی هر لینک موجود در نقشه می کند.

یک ایده خوب این است که بیش از یک فهرست لینک و پاراگراف کوتاه توصیفی و البته شامل کلمات کلیدی سایت برای هر پیوند در نقشه سایت وجود داشته باشد.

می توان نقشه سایت را در HTML ایجاد کرد. انجام این کار آسان است و فقط نیاز به یک ویرایشگر HTML دارد.

نقشه سایت باید شامل یک صفحه وب با پیوندهایی به صفحات سطح بالا باشد. برخی از موتورهای جستجو نیاز به یک Sitemap مبتنی بر XML دارند. ایجاد یک نقشه سایت مبتنی بر XML دشوار نیست.

در حقیقت، گوگل برای مدیران سایت با ابزارهای رایگان تر، این کار را آسان تر کرده است. مدیر سایت می تواند با مراجعه به Google در https : / / google . com / webmasters / tools  با استفاده از نقشه های گوگل و سایر ابزارهای وب مستر این فایل از سایت را ایجاد کند.

تعدادی از برنامه های رایگان در وب :

Xml – sitemaps . com

می تواند به مدیر در ایجاد یک نقشه سایت XML کمک کند. هنگامی که یک نقشه سایت XML ایجاد شد و تمام صفحات وب سایت لیست شدند، در سرور وبسایت آپلود می شود و آن را از طریق ابزار وب مستر به Google Sitemaps ارسال کنید.

Robots.txt

همان طور که قبلا گفته شد برای اینکه به موتورهای جستجو گفته شود چه صفحات یا فولدرهایی در سایت را نمایه و ثبت کند و اینکه چه صفحاتی را نمایه نکند ، می توان از فایل robot . txt استفاده کرد .

پیوند داخلی

یکی از مهم ترین فرصت های بهینه سازی صفحه، ایجاد استراتژی پیوند ساده و مستقیم است. پیوند داخلی اشاره به ساختار لینکی دارد که سایت برای پیوند به صفحات ثانویه در وب سایت استفاده می کند.

نحوه پیوند از یک صفحه به صفحه دیگر بسیار مهم است. بسیاری از سایت ها به طور قابل توجهی رتبه بندی خود را بر اساس یک استراتژی ارتباط قوی بین المللی بهبود می بخشند.

با پیروی از این استاندارد، بازدید سایت برای بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو به مراتب آسان تر خواهد شد. در صورت رعایت نکردن این استانداردها، موتورهای جستجو به سختی سایت را پیمایش خواهند کرد.

بهترین روش برای پیوند داخلی این است که پیوند به صفحات رده اصلی در مهم ترین صفحه یا به عبارتی صفحه اصلی وب سایت وجود داشته باشد. برای نشان دادن این موضوع، یک مثال از وب سایت فرضی در رابطه بالباس را بیان می کنیم.

در این مثال، صفحه اصلی وب سایت همه چیز را در مورد لباس و انواع لباس برای فروش ارائه می دهد. از صفحه اصلی می توان به انواع خاصی از لباس دسترسی پیدا کرد.

هنگامی که کاربران از صفحه اصلی به یک گروه خاص هدایت می شوند، می توانند همه چیز درباره محصولات، قیمت ها و نحوه سفارش اقلام را بخواند. برای تسهیل هدایت آسان، صفحه اصلی دارای پیوند به هر یک از صفحات رده است.

صفحات رده نیز ممکن است به عنوان «صفحات سطح بالا» ناميده شوند. دلیل استفاده من از این برچسب این است که هر یک از این صفحات فقط با یک کلیک از صفحه اصلی قابل دسترسی است.

اگرچه ارتباط داخلی را می توان با روش های مختلف انجام داد، این فقط یک نمونه از ساختار پیوند پایه ای است که می توان دنبال کرد.

در اینجا چند نکته برای اطمینان از اینکه اتصال داخلی سایت به درستی طراحی شده است یا نه را مطرح می کنیم:

پیوندهایی در یک منو با پیوندهایی به تمام صفحه ها، از صفحه اصلی سایت قرار داده شوند.

این منو باید در هر صفحه وب سایت موجود باشد. همچنین، می توان لینک ها را به صفحات خود در پایین صفحه قرارداد.

کلمات کلیدی در پیوندها قرار داده شوند.

این به گوگل می گوید چه محتوایی در طرف دیگر لینک پیدا می شود و استراتژی پیوند درونی شمارا تقویت می کند.

بیش از سه لینک به همان صفحه در صفحه اصلی قرار داده نشود.

این عملی غیرضروری است و می تواند مسائل بالقوه ای را با موتور جستجوی Google ایجاد کند.

لینک های داخلی مهم هستند، زیرا آنها اجازه دسترسی آسان به مطالب سایت را به عنکبوت موتور جستجو می دهند.

سرعت بارگیری سایت

سرعت بارگیری سایت یکی دیگر از عوامل رتبه دهی گوگل به صفحات در نتایج جستجو است. یک متخصص بسیار شناخته شده گوگل، مت کاتز، به طور عمومی اعلام کرد سرعت بارگیری سریع یک عامل رتبه بندی است.

اگر سرعت سایت به اندازه سرعت یک حلزون مرده باشد، احتمال اینکه از توانایی های سایت استفاده شود خیلی کم است.

اگر زمان بارگذاری سایت متوسط باشد، بهبود سرعت بارگیری یک فرصت برای افزایش رتبه در جستجوگرها است.

زمانی که کاربر وارد سایت می شود در صورتی که صفحات سایت دیر بارگذاری شوند بیشتر کاربران سایت را ترک می کنند. زمان بارگذاری سایت باید کمتر از ۴ ثانیه باشد. در صورتی که کاربران سریعأ سایت را ترک کنند تأثیرات منفی

در رتبه بندی موتور جستجو خواهند داشت (نارضایتی کاربران با خروج سريع از سایت قابل تشخیص است).

راهکارهایی برای افزایش سرعت:

استفاده از هاست مناسب

اصلاح تصاویر

استفاده از قالب ساده و سبک

استفاده از حافظه کش

بهینه سازی صفحه اصلی

کاهش پلاگین ها و کدهای جاوا اسکریپت

کاهش پویانمایی های فلشی

سئو برون صفحه ای : تعریف سئو برون صفحه و فاکتورهای سئو برون صفحه و تاثیر آن بر سئو سایت

مفهوم سئو برون صفحه Off Page SEO

روش بهینه سازی سایت دارای دو تکنیک بهینه سازی درون صفحه ای و برون صفحه ای است. هرکدام از این فرآیندها تکنیک مشخصی در رتبه بندی وبسایت ها دارند.

روند سئو از بهینه سازی درون صفحه ای آغاز می شود، در این فرایند بر کلمات کلیدی و برچسبها تمرکز می شود.

بهینه سازی برون صفحه ای هم ترفندهایی برای دریافت لینک های هدایت شده به وب سایت دارد تا صفحه وب مناسب به درستی توسط عنکبوت موتور جستجو پیدا شود.

سئو برون صفحه ای وظيفه ارتقای رتبه سایت در خارج از سایت را بر عهده دارد. تنها کاری که برای افزایش رتبه بندی انجام داده می شود ایجاد لینک های بیشتر برای هدایت به سایت است.

پیوندهای بیشتر معمولا به بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو کمک خواهد کرد. در هنگام تلاش برای به دست آوردن لینک های بیشتر باید به این نکته توجه کرد که همه لینکها تأثیری بر رتبه بندی ندارند.

بهترین نوع لینکهای برگشتی

منابع قابل اعتماد و مفید مانند دانشگاه ها، مقالات پژوهشی، مقالات خبری و وب سایت های بالای فهرست هایی مانند یاهو و گوگل .

هر مدیر سایت و هر شخص حرفه ای در سئو به دنبال یک استراتژی خوب در دستیابی به نتایج خوب در موتورهای جستجو می باشد.

با این حال، تعداد کمی از اقدامات خارج از صفحه وجود دارد که توسط تقریبا هر متخصص سئو مورد استفاده قرار می گیرد.

یک راه مؤثر و خوب برای افرادی که مشتاق شماره یک بودن در گوگل هستند ایجاد لینک های با کیقیت به وب سایت هایشان است.

وقتی به -کیفیت-  اشاره می کنیم، به لینک های بازگشتی از سایت هایی اشاره می کنیم که دارای خصوصیات زیر باشند:

 • سایت هایی که در نتایج جستجو هم ردیف یا بالاتر از سایت شما باشند.
 • مطالب سایت مرتبط به هم باشد.
 • استفاده از متا تگ های مرتبط
 • استفاده از منابع مختلف
 • تعداد زیادی از سایت های باکیفیت آن را وب سایت خود پیوند کرده باشند.

می توان ثابت کرد که با سئو برون سایتی می توان نتیجه مثبتی گرفت حتی زمانی که صفحات از نظر سئو درون صفحه ای بهینه نشده باشند. ولی کلا فرایند سئو زمان بر است. برای رسیدن به نتیجه و هدف، بهتر است اول از سئو درون صفحه ای شروع شود.

پس از اینکه بهینه سازی درون صفحه انجام شد زمان آن است که روی سئو برون صفحه ای کار شود

سئو برون صفحه ای چیست ؟

به تبلیغات و روش هایی در جهت افزایش بازدید و رتبه سایت در خارج از سایت (در سایتهای دیگر)، سئو برون صفحه یا Off Page SEO گفته می شود.

این بخش نیز یکی از اصلی ترین مباحث سئو سایت هست. در این روش با تکیه بر ساخت لینک، عملیات بهینه سازی سایت انجام میشود.

در ساده ترین شکل، بهینه سازی برون صفحه ای به عنوان افزایش محبوبیت وبسایت ها اشاره می شود. این محبوبیت توسط تعداد و نوع وب سایت هایی است که به یک وب سایت یا URL پیوند شده اند.

تکنیک های سئو برون صفحه ای

Directory Submission

Directory ها ، سایت هایی هستند که امکان ثبت سایت یا وبلاگ در آنها وجود دارد. بعضی از این سایت ها امکان درج مقاله را می دهند که در این صورت می توان نام سایت را در انتهای مقاله درج کرد و کاربران را به سایت خود هدایت کرد.

اگر پیج رنک این گونه سایت ها را بررسی کرده باشید متوجه رنک بالای این گونه سایت ها خواهید شد که دلیل بسیار خوبی برای استفاده از این نوع سایت هاست.

نکته جالب دیگری هم که در این سایت ها وجود دارد این است که این سایت ها اغلب به صورت رایگان هستند.

برای ثبت در این سایت ها به موارد زیر نیاز است

 • لینک سایت
 • نام سایت یا وبلاگ
 • ۱۵۰ کلمه توضیحات وبلاگ
 • نام نویسنده وب سایت
 • آدرس ایمیل
 • فيلد خبرخوان یا سایتتان

تأثیر Directory Submission بر رتبه بندی موتورهای جستجو

پیگیری چندین لینک به وب سایت در وب ، مانند تابلوهای اعلان در جاده است. لینک بیشتر شانس بیشتر برای رتبه بندی برتر در موتور جستجو است. پیوندهایی به وب سایت ما در وب به عنوان مدیر سفر به وب سایت ما عمل می کند.

Directory Submission یک روش برای ایجاد چنین لینک هایی است تا رخداد ما در سراسر وب احساس شود.

Directory Submission  به عنوان راهنمایی برای عنکبوت موتور جستجو عمل می کنند. بیشتر آنها پیوند را مشاهده می کنند و بیشترین شانس در رتبه بندی را به سایت می دهند. هر چه لینک های خارجی بسیاری به سایت لینک داده شوند رتبه بندی بهتری در انتظار آن سایت خواهد بود.

فواید ارسال سایت به Web Directory

 • موتورهای جستجو به سادگی وب سایت را شناسایی می کنند.
 • وب سایت ها بک لینک می گیرند و کیفیت آنها افزایش می یابد.
 • رتبه بندی سایت به صورت شگفت انگیزی افزایش می یابد.
 • اقتدار دامنه وب سایت افزایش می یابد.
 • رتبه بندی الکسا افزایش پیدا می کند.
 • پستها و صفحه های وب سایت توسط موتورهای جستجو به سرعت نمایه می شوند.

بازاریابی اجتماعی

بازاریابی اجتماعی یکی از راههای مهم برای بهتر دیده شدن سایت و شناساندن آن به دیگران است .

ارسال آخرین پستها یا مقالات به چنین سایت هایی باعث محبوبیت خواهد شد. موتورهای جستجو به این نوع سایت ها علاقه زیادی دارند زیرا محتوای این نوع سایت ها مدام بروز رسانی می شوند.

فعالیت در این سایت ها باید با دقت باشد و مطالب به درستی منتشر شود تا منجر به افزایش ترافیک سایت شود.

بازاریابی اجتماعی بهترین روش برای سازمان دهی، ذخیره، مديريت و جستجوی منابع بازاریابی آنلاین است.

زمانی که یک صفحه وب جالب پیدا می شود، برای مشاهده آن باید آدرس سایت را به یادداشت، بهتر است برای این کار آن را در مرورگر خود ذخیره کنیم.

بازاریابی اجتماعی شبیه به این عمل را انجام می دهد به نحوی که می توان از هر رایانه ای در جهان به آن دسترسی داشت . اما جزء اصلی بازاریابی اجتماعی عنصر «اجتماعی» است. ما همچنین می توانیم ببینیم که کدام کیفیت متناسب ، توسط کاربران خاص ذخیره شده است.

به طور عمده وب سایتهای بازاریابی اجتماعی یک عدد در کنار محتوا نشان می دهد ، که این عدد نشان می دهد مطلب ارسالی چند بار توسط کاربر دیگری ذخیره شده است.

بازاریابی در انجمن ها

انجمن هایی مرتبط با فعالیت سایت وجود دارد که می تواند شامل گروه ها و افراد زیادی باشند. با عضویت در آن ها و پاسخگویی به سوالات افراد مختلف می توانید اطلاعات سایت خود را به اشتراک بگذارید.

این کار باعث بیشتر دیده شدن بين افراد متخصص در یک زمینه خاص می شود

اگر در انجمن ها اجازه ثبت امضا وجود داشت حتما امضایی بانام سایت و آدرس را در آن ثبت کنید.

ارسال پست در انجمن یک روش خوب برای ساخت لینک است که در آن لینک وب سایت همراه با پست های خوب همراه است. در این تکنیک، تلاش می شود تا لینک هایی را از بحث های موجود در انجمن برای تولید ترافیک وب سایت ها و صفحات وب ایجاد کرد.

بنابراین، با برقراری ارتباط در انجمن ها، متخصصان سئو لینک های وب سایت را به عنوان امضا در زیر پاسخ خود قرار می دهند. ارسال پست انجمن یک فناوری ضروری برای پیاده سازی لینک های تبلیغاتی برای دریافت ترافیک و لینکهای باکیفیت به وبسایت و صفحات وب است.

وبلاگ

وبلاگ ها یکی از بهترین راه ها برای ترویج سایت و شناساندن کسب و کار به دیگران می باشند. داشتن یک سیستم وبلاگ بهینه برای سایت ، کاربران را به سمت سایت هدایت می کند تا مقاله های منتشرشده را دنبال کنند.

انتشار دوره ای مقاله در وبلاگ باعث می شود موتورهای جستجو سایت را مرتبا بررسی کنند تا از آخرین بروز رسانی های سایت مطلع شوند که این کار درنهایت باعث افزایش رتبه سایت می شود.

ارسال مقاله

علاوه بر انتشار مقاله در سایت، این مقاله را می توان به سایت هایی که یک دایرکتوری برای مقالات هستند نیز ارسال کرد.

این احتمال وجود دارد که مقاله توسط کاربران زیادی خوانده شود و باعث هدایت آن ها به سمت سایت شود. این سایت ها در افزایش رتبه سایت بسیار مؤثر هستند.

ارسال مقالات به دایرکتوری های قابل اعتماد یکی از بهترین روش ها برای ایجاد لینک ها است. ارسال مقالات یکی از محبوب ترین و یکی از قدیمی ترین فن های ساخت پیوند برای بهینه سازی و معرفی به موتور جستجو است.

به طور روزانه بسیاری از مقالات به این فهرست های مقاله توسط مدیران وب و کارشناسان بهینه ساز موتورهای جستجو برای بهبود لینک های برگشتی از وب سایت ها ارائه می شود.

ارسال مقالات این امکان را می دهد تا مقالات کاربران را به دایرکتوری های مقاله که می تواند صفحه وب سایت باشد هدایت کنند. در این زمان دایرکتوری های مقاله بازدید رایگان و مدیران سایت ها لینک های هدایت شده رایگان را دریافت می کنند.

بسیار مهم است که لینک های با کیفیت خوب برای وب سایت دریافت کنیم. برای دریافت پیوندهایی از ارسال مقالات، ابتدا باید یک لیست کامل از دایرکتوری های مقاله جمع آوری کرد و بعد از ثبت نام مقالات را برای آن ها ارسال کرد. در متن منایع نویسنده، می توان لینک وب سایت را اضافه کرد.

ارسال ویدیو

اگر در سایت یک ویدیو یا فیلم مرتبط با فعالیت هایش وجود داشته باشد می توان آنها را در سایت هایی مانند Youtube ، آپارات و …  به اشتراک گذاشت. این کار باعث می شود که افراد وب سایت را از طریق این ویدئوها دنبال کنند و کمک کننده در رتبه بندی سایت باشند.

یک روش مدرن در ایجاد لینکها ارسال ویدئو است. این روش یکی از محبوب ترین ها در میان مدیران وب سایت هاست.

در این روش ما یک ویدیو که با استفاده از تصویر، صدا و متن باعث جذب کاربر می شود را ایجاد و در سایتهای معروف پخش ویدیو ، به اشتراک می گذاریم.

یک ویژگی خوب ارسال ویدئو این است که موتورهای جستجو وزن رتبه بندی بیشتری را به صفحات حاوی فیلم ها اختصاص می دهند. ب

ه عنوان مثال، اگر یک ویدیو از محصول در یوتیوب ارسال شود، هنگامی که هر کسی برای آن محصول در اینترنت جستجو می کند، احتمال اینکه ویدیو در نتایج بالا نمایش داده شود، در مقایسه با عدم داشتن یک ویدیو بسیار بیشتر است.

لینک های وب سایت که در این ویدیو زیر مکان نمایش آن قرار داده شود، می تواند برای سایت مفید باشد.

مزایای ارسال ویدئو در سئو سایت

 • کمک برای گرفتن ترافیک بیشتر
 • ساخت لینک های بیشتر برای سایت ما
 • موتورهای جستجو وزن سنی بیشتری برای فیلم ها ارائه می دهند

شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی زیادی در اینترنت فعالیت می کنند (مانند فیس بوک، تویتر، Linkedin و …) که صاحبان وب سایت ها را ترغیب به عضویت و فعالیت در این شبکه می کنند.

این شبکه ها می تواند باعث جذب مؤثر مخاطب و در نتیجه باعث کسب رتبه بهتر برای سایت شوند.

قرار دادن لینک مستقیم به وب سایت و ایجاد امکان به اشتراک گذاری مطالب نقش مؤثری در بهبود رتبه و اعتبار سایت خواهد داشت؛ بنابراین عضویت در این سایت ها را به هیچ عنوان نباید از دست داد.

اشتراک گذاری تصاویر

اگر در سایت تعدادی عکس موجود باشد که به فعالیت سایت مرتبط باشد، می توان آنها را در سایت های اشتراک عکس مانند Instagram , flickr , picasa منتشر کرد. این کار باعث هدایت کاربران به سایت خواهد شد.

سایتهای بررسی کسب و کار

سایت هایی مانند kaboodle , stylefeeder , rate it all سایت هایی هستند که در آنها افراد به نقد و بررسی مشاغل مختلف می پردازند. بهتر است مدیران سایت در این سایت ها عضو شوند و به پرسش و پاسخ در زمینه کاری خود بپردازند.

این کار باعث شناخته شدن آن ها در بین افراد متخصص می شود و نوعی تبلیغ برای آن ها خواهد بود.

شبکه خرید اجتماعی

یک استراتژی خوب برای تبلیغات و شناساندن برند به دیگران در وب سایت های تجاری این است که محصولات را به سایت هایی که به نام online – shopping network  معروف هستند ارسال شوند.

تعدادی از این وبس سایت ها عبارتند از :  google product search , yahoo online shopping , msn online shoppingو ..

جوابگویی به پرسش ها

با عضویت و شرکت در فعالیت در سایتهای پرسش و پاسخ می توان با جواب دادن به سوالات مرتبط ، میزان شهرت در چنین مکان هایی را افزایش داد و در صورت امکان بک لینک به سایت خود قرار داده می شود تا کاربران بتوانند اطلاعات بهتری به دست بیاورند. بدین ترتیب افراد زیادی به سایت هدایت می شوند.

ثبت نام در موتورهای جستجو

یکی دیگر از روش های سئو برون صفحه ای ثبت نام در موتورهای جستجو و در سایت های مختلف هست که می تواند برای وب سایت امتيازآور شود. از جمله سایت های معروف می توان به Google , Yahoo , MSN , AltaVista ,Alexa  Alltheweb , Lycos , Excite اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید